Folia rzec można to wygoda. Przecież kilkadziesiąt lat temu folii nie było i radziliśmy sobie. Dlatego najwyższy czas skończyć z niezdrową wygodą i wrócić do natury. Zamiast tzw. reklamówek sięgajmy po worki i torby z naturalnych surowców, które nie tylko są ekologiczne, nie powodują, że szkodliwe substancje przenikają do jedzenia, ale również zapobiegają szybkiemu „psuciu się”, gnicia żywności.
Trochę historii
Len jest potocznym określeniem na tkaniny wytwarzane z przędzy lnianej. Jej historia sięga neolitu około 7500 p.n.e. (VIII tysiąclecie p.n.e.). Początkowo prawdopodobnie używano włókien lnu do zszywania skór lub jako sznurka. Pierwsze warsztaty tkackie, na których tkany był len, to warsztaty pionowe. Tkanina lniana, w wyrafinowanej formie, bardzo cienka, przejrzysta, miała swój początek w starożytnym Egipcie, w okresie Starego Państwa ok. XXVII–XXII wieku p.n.e. Zachowało się wiele malowideł i zapisów o produkcji lnu i jego wykorzystaniu przez starożytnych Egipcjan. Po raz pierwszy opisano go w Księdze Wyjścia 9,23–25, w której przedstawiono zniszczenie po gradobiciu lnu uprawianego w Egipcie: Len i jęczmień zostały zniszczone, ponieważ jęczmień miał już kłosy, a len kwiecie.
Wsi spokojna, wsi wesoła….
W XIX wiecznej wsi polskiej len wysiewano w maju. A w zimowe wieczory kobiety przędły nici (przędzę) używając wrzecion i kądzieli lub kołowrotków. Kiedy szpula na wrzecionie kołowrotka była już wypełniona, przy pomocy motowidła nici zwijano w motki. Wytworzona tkanina była szara i sztywna. Wiosną w słoneczne dni tkaniny rozkładano na łąkach by wybielały i od czasu do czasu polewano wodą aby zmiękły.
Wspólny mianownik- egipska mumia i chleb ?
Egipskie mumie zawinięte były w najlepszej jakości płótno lniane dlatego, tak doskonale się zachowały. Len bowiem ma właściwości zapobiegające procesom gnilnym więc przechowywanie żywności w ściereczkach, woreczkach zapobiega szybkiemu “psuciu się” żywności. Len ma właściwości antybakteryjne. 
Podobieństwo nieprzypadkowe
Podobno komórka ludzka jest zbliżona budową do komórki lnu. Dlatego wykorzystuje się przędze lniane w medycynie a dokładniej w chirurgii do szwów wewnętrznych. 
Schowaj w len
Tkanina lniana nie jest lubiana przez mole. Nie lgną do niej również grzyby ani bakterie. Włókno lniane zawiera ligniny, które są naturalnym absorbentem promieniowania UV. Len ma również właściwość higroskopijną, pochłania wilgoć i odparowuje wodę. Żywność szczególnie chleby, bułki, mąki, płatki, suszone owoce powinny być przechowywane w woreczkach lnianych. 
Elektrolen 
Len nie gromadzi na powierzchni ładunków elektrostatycznych. Tzn. tkanina nie elektryzuje się. Len zawiera również pektyny typu B i użytkowany z czasem staje się coraz bardziej miękki.
Skóra kocha len 
Len posiada właściwości antybakteryjne, dlatego oprócz przechowywania żywności powinien być noszony przez osoby zmagające się z chorobami skóry, alergią czy niską odpornością. Odzież lniana również zapewni nam optymalną temperaturę latem i zimą.
Raz jeszcze zalety tkaniny lnianej w skrócie:
-działanie antybakteryjne;
– nie elektryzuje się;
– jest przewiewna:
– antyalergiczna:
– służy naszej skórze i środowisku.