Dziwidło znane również pod nazwą Konjac to roślina o naukowej nazwie Amorphophallus konjac. To z jej bulwy pozyskiwany jest błonnik – o nazwie glukomannan. Od ponad 2000 lat mieszkańcy Azji korzystają z właściwości zdrowotnych naturalnego, rozpuszczalnego błonnika pozyskiwanego z korzeni rośliny konjac. Bulwy dziwidła zawierają ok. 40% glukomannanu w przeliczeniu na suchą masę.

Nie ma co się dziwić bo metoda jest prosta
Glukomannan zmniejsza przyswajanie przyswajanie tłuszczów oraz białek z diety przez ograniczenie kontaktu tych składników odżywczych z kosmkami jelitowymi. Ponadto tworząc w żołądku lepki żel glukomannan opóźnia opróżnianie żołądka i spowalnia tranzyt pokarmu w jelicie cienkim. Wywołuje to uczucie sytości, czego skutkiem jest zmniejszenie ilości pobieranego pokarmu.

Kurczy się nie tylko ciało
Dzięki glukomannan obniża się również stężenie cholesterolu we krwi. Wątroba przekształca cholesterol w żółć, która następnie wędruje do jelit. Glukomannan wiąże kwasy żółciowe i transportuje je w przewodzie pokarmowym. W tym czasie, aby wyrównać stężenie kwasów żółciowych wątroba pobiera cholesterol z krwioobiegu.

Bulwa działa!
W trakcie przeprowadzania kilku badań klinicznych oceniających właściwości glukomannanu potwierdzono, że pomaga on:
– zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać prawidłową masę ciała;
– hamuje apetyt;
– utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi wzmacnia mikroflorę jelit i usuwa zaparcia;
– ma pozytywny wpływ na trójglicerydy i cholesterol całkowity.