8 prostych sposobów by pozbyć się tłuszczu z brzucha

8 prostych sposobów by pozbyć się tłuszczu z brzucha

8 prostych sposobów by pozbyć się tłuszczu z brzucha. Utrata masy ciała to najczęściej  ciężka walka, której wygranie może potrwać kilka miesięcy lub lat. Szczególnie, jeśli chodzi o „obszary problemowe”, takie jak brzuch –  ta bitwa staje się jeszcze trudniejsza. Jak więc pozbyć się nadmiaru tłuszczu? Oto kilka „podstaw”; dzięki którym to wszystko będzie łatwiejsze.

#1.Sok cytrynowy

Cytryny to nie tylko sposób na dodanie smaku do wody lub napoju, ale również doskonałe źródło witaminy C i przeciwutleniaczy. Zamiast tych kosztownych detoksykacji wstrząsów i soków, spróbuj po prostu dodać sok z cytryny (świeżego z prawdziwej cytryny, a nie z butelki) do wody i gotowe. Pij całą szklankę wody z cytryną 30 minut przed śniadaniem i patrz, jak zrzucasz te niechciane kilogramy. Uwaga: dobrze wypłucz usta zwykłą wodą, aby zapobiec uszkodzeniu zębów przez kwas z soku cytrynowego.

#2: Wybierz spalanie węglowodanów

Odłóż biały ryż i zamiast tego wybierz brązowy lub czerwony. Te źródła węglowodanów działają dłużej zmniejszając potrzebę jedzenia. Sprawdź (lub nawet wydrukuj!)  listę Harvard University indeksu glikemicznego z 100 najbardziej popularnymi produktami spożywczymi – a następnie zacznij dążyć do spożywania większej ilości produktów, które mają niski lub średni indeks glikemiczny, co czyni je doskonałym wyborem dla ludzi walczących z wysokim poziomem cukru we krwi. Kiedy żywność ma niski indeks glikemiczny, nie zwiększa stężenia cukru we krwi, a zatem nie przyczynia się znacznie do osadzania się tłuszczu.

#3: Unikaj słodyczy i słodkiej żywności

Krok trzeci jest oczywisty – ale ile osób to robi? Unikaj żywności, która przyczynia się do drastycznego podnoszenia poziomu cukru we krwi. Oznacza to unikanie słodyczy, napojów gazowanych, soków , ryżu, makaronu i białego chleba. Niewykorzystana glukoza jest ostatecznie przekształcana w tłuszcz, więc unikanie słodkiej żywności jest koniecznością, jeśli jesteś na diecie.

#4: Ograniczenie alkoholu

Nie oczekujemy, że ten punkt stanie się popularną wskazówką – ale oto: pomimo faktu, że sam alkohol nie łatwo przekształca się w tłuszcz w organizmie, to wpływa na organizację magazynowania tłuszczu. Alkohol jest przekształcany w octan przez wątrobę i ten proces ma pierwszeństwo przed przetwarzaniem innych składników odżywczych. Innymi słowy, tłumiąc utlenianie tłuszczu, powoduje że tłuszcze w innych produktach spożywanych podczas picia są łatwiej przechowywane niż spalane.

#5: Czosnek

Czosnek jest znany z poprawy zdrowia serca, ale ostatnie badania wykazały również  zdolności do sprzyjania utracie wagi. Allina, substancja znajdująca się w czosnku, jest w stanie zmniejszyć ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi i cholesterolu – wszystkie czynniki wpływające na przyrost masy ciała.

# 6: Zamiast cukru i soli, do przyprawiania potraw użyj ziół i przypraw

Do przyrządzanych potraw wybieraj różne zioła i przyprawy, takie jak rozmaryn, tymianek i cynamon. Zmniejszenie ilości substancji słodzących w posiłkach może znacznie zmniejszyć twoją wagę. Podobnie użycie przypraw zamiast soli pozwoli normalizować ciśnienie krwi. Uwaga: uważaj na składniki przypraw: dobre powinny zawierać „nic poza przyprawami”, ale niektóre zawierają wiele dodatków i dużo soli.

#7: Ukierunkowane ćwiczenia

Ostatnia wskazówka jest najważniejsza – wykonuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Ogólne ćwiczenia fizyczne, takie jak bieganie (choć przy nadwadze może ono skończyć się problemem ze stawami, najpierw więc trzeba schudnąć  a potem biegać) czy podnoszenie ciężarów to dobre sposoby na zgubienie kilogramów, ale co chcesz, jeśli chcesz tonizować brzuch? Pozbądź się tłuszczu z brzucha, wykonując czynności skierowane na mięśnie brzucha – na przykład deskę. To tonizuje twój brzuch i sprawi, że obwisłe ciało zniknie.

#8: Poznaj dobre tłuszcze

Niedawna fala badań wykazała, że ​​nie wszystkie tłuszcze są takie same – a „zwycięzcy i przegrani” zawracają wcześniejsze teorie. Olej kokosowy został uznany w badaniach naukowych za prowadzący do utraty wagi.

 

8 prostych sposobów by pozbyć się tłuszczu odniesienia:

[1] Harvard School of Public Health. Obesity Prevention Source. http://www.hsph.harvard.edu/obesity-prevention-source/obesity-definition/

[2] Misharina, T. & Samusenko, A. (2008). Antioxidant properties of essential oils from lemon, grapefruit, coriander, clove, and their mixtures. http://link.springer.com/article/10.1134/S0003683808040182

[3] American Diabetes Association (2014). Glycemic Index and Diabetes. http://www.diabetes.org/food-and-fitness/food/what-can-i-eat/understanding-carbohydrates/glycemic-index-and-diabetes.html

[4] Elkayam, A., et. al. (2003). The effects of allicin on weight in fructose-induced hyperinsulinemic, hyperlipidemic, hypertensive rats. http://ajh.oxfordjournals.org/content/16/12/1053.short

8 prostych sposobów by pozbyć się tłuszczu